Oszczędne ogrzewanie domu dzięki pompie ciepła.
Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które oddaje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Jest to ekologiczne źródło ciepła, pozyskujące nawet 75% energii ze środowiska naturalnego.
Tym samym, pompa ciepła nie tylko pozwala nam na ogrzewanie wszelkiego rodzaju obiektów kubaturowych, ale także przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska.
Poznaj technologię i podejmuj świadome decyzje, aby chronić naszą planetę dla trwałej przyszłości.
Niższe rachunki
Oszczędzaj pieniądze, obcinając rachunki za ogrzewanie. Wykorzystaj dodatkowe fundusze na spełnienie swoich marzeń. Zrównoważony styl życia pomaga Ziemi. Dołącz do nas, aby razem tworzyć lepszą przyszłość dla wszystkich.
Ochrona środowiska
Pompy ciepła mają pozytywny wpływ na środowisko, wykorzystując odnawialne źródła energii i zmniejszając emisję szkodliwych substancji. Każdy mały krok w kierunku ekologicznego stylu życia może mieć istotny wpływ.
Koniec popiołu
Dodatkową korzyścią jest brak konieczności budowy przewodów kominowych i miejsca na składowanie opału. To znacznie oszczędza czas, pieniądze oraz energię.
Steruj gdzie chcesz
Urządzenia są praktycznie bezobsługowe, a zmiany parametrów możemy dokonać zarówno ze sterownika urządzenia, jak również zdalnie, z wykorzystaniem sieci internetowej i odpowiednich aplikacji. Każdy mały krok w kierunku ekologicznego stylu życia może mieć istotny wpływ.
Najczęściej zadawane pytania:
W czasie normalnej pracy jednostka zewnętrzna generuje 51 [dB(A)] przy pełnym obciążeniu 69 [dB(A)] – co jest słyszalne jako szum powietrza tłoczonego przez wentylator jednostki zewnętrznej.
W zależności od producenta pompy ciepła, najczęściej wymagany jest 1 przegląd w ciągu roku.
W zależności od producenta, lokalizacji, jednostki zewnętrznej, itd. – przegląd wyceniany jest indywidualnie.
W zależności od producenta, w większości przypadków jest to okres 5 lat.
Średnia żywotność pompy ciepła wynosi około 20-25 lat. Okres ten w dużej mierze zależy od eksploatacji oraz prawidłowego zainstalowania urządzenia.
Zużycie prądu zależy od kubatury i jakości izolacji przegród w budynku oraz ilości osób i sposobu wykorzystywania ciepłej wody użytkowej.
Pompa ciepła dobierana jest indywidualnie do zapotrzebowania na ciepło danego budynku – skontaktuj się z nami i umów na darmową wizję lokalną.
Przy standardowym użytkowaniu przyjmuje się 50l objętości CWU na osobę.
Tak, jeżeli grzejniki są dobrane na temperaturę wody zasilającej mniejszą bądź równą 55 stopni Celsjusza.
Zależy od warunków danego programu, dochodów na osobę w gospodarstwie domowym oraz tego czy mówimy o nowym budynku czy modernizacji istniejącego.
Tak, jeżeli budynek posiada ogrzewanie podłogowe lub klimakonwektory.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, nie mniej jednak w zależności od zapotrzebowania na ilość ciepłej wody użytkowej oraz wielkości pomieszczenia, w którym znajduje się jednostka wewnętrzna pompy ciepła.
W zależności od producenta, w większości przepadków tak, poprzez aplikację na telefon lub stronę w przeglądarce internetowej.
W przypadku pompy ciepła powietrze-woda (A2W) standardowy montaż trwa do 2 dni.